Ustawa o niemarnowaniu żywności weszła w życie. Co to oznacza w praktyce?

Dnia 14 sierpnia 2019 Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Ustawa ta określa zasady postępowania z żywnością oraz obowiązki sprzedawców żywności w celu przeciwdziałania marnowaniu żywności oraz negatywnym skutkom społecznym, środowiskowym i gospodarczym wynikającym z marnowania żywności. Czytaj dalej Ustawa o niemarnowaniu żywności weszła w życie. Co to oznacza w praktyce?

Referencyjna Wartość Spożycia RWS – co to jest?

Referencyjna wartość spożycia RWS to parametr ustalony celowo dla ułatwienia i usprawnienia komponowania naszych codziennych jadłospisów. Czynnik RWS wykorzystują także producenci żywności, dostarczając dzięki temu obszerniejsze informacje żywieniowe dla konsumentów. Co jednak dokładnie oznacza RWS i jak się nim posługiwać?

Czytaj dalej Referencyjna Wartość Spożycia RWS – co to jest?

Brytyjska sieć restauracji ze zdrową żywnością zmienia sposób etykietowania po śmierci swojej klientki.

Brytyjska sieć restauracji szybkiej obsługi, Pret A Manger, specjalizująca się w naturalnej żywności, całkowicie zmienia sposób etykietowania alergenów pokarmowych po śmierci 15-letniej dziewczyny. Klientka kupiła i zjadła kanapkę, która wywołała u niej silną reakcję alergiczną i doprowadziła do śmierci.

Czytaj dalej Brytyjska sieć restauracji ze zdrową żywnością zmienia sposób etykietowania po śmierci swojej klientki.

Kalkulator Wartości Odżywczych i Drukarka Etykiet w Jednym Pakiecie

Coraz częściej zdarza się, że poszukujecie kompleksowego załatwienia sprawy znakowania żywności. Od dłuższego czasu na łamach naszej strony dostępna jest zakładka SKLEP, która umożliwi Wam zakup odpowiedniego Pakietu. Czytaj dalej Kalkulator Wartości Odżywczych i Drukarka Etykiet w Jednym Pakiecie

Lista alergenów – podstawowe informacje o alergenach dla branży spożywczej

Dzisiaj chcemy przybliżyć Wam zagadnienie alergenów pokarmowych, jako że stanowią ważny element w wymaganiach dotyczących przekazywania konsumentom informacji o spożywanych produktach. Artykuł ten będzie jedynie wstępem do Ebook’a o Alergenach, jaki przygotowaliśmy dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się na dołączenie do grona użytkowników VITME. Do rzeczy.

Czytaj dalej Lista alergenów – podstawowe informacje o alergenach dla branży spożywczej

Kalkulator Wartości Odżywczych VITME w audycji „Nowoczesny Śląsk” Polskiego Radia Katowice

We wtorek 12 grudnia 2017 miałem okazję zaprezentować Kalkulator Wartości Odżywczych VITME w audycji „Nowoczesny Śląsk” na antenie Polskiego Radia Katowice. Zapraszam do odsłuchania tej audycji.

Czytaj dalej Kalkulator Wartości Odżywczych VITME w audycji „Nowoczesny Śląsk” Polskiego Radia Katowice

Budowa kodów kreskowych – tzw „paskowych”. Z czego składają się kody EAN-13 i EAN-8?

Kody kreskowe EAN używane przez producentów żywności to rodzina kodów oznaczająca Europejski Kod Towarowy (European Article Number). Czy wiesz jakie informacje zawiera ciąg znaków na Twoich etykietach spożywczych?

Czytaj dalej Budowa kodów kreskowych – tzw „paskowych”. Z czego składają się kody EAN-13 i EAN-8?

Kalkulator Spożywczy VITME w prestiżowym portalu publicystycznym Journal of NutriLife

O naszym kalkulatorze zrobiło się głośno już rok temu. Tym razem pisze o nas jednak prestiżowy portal publicystyczny Journal of NutriLife.  Czy zagadnienie znakowania żywności i przeliczania wartości odżywczych produktów spożywczych staje się coraz istotniejsze na naszym rynku? Czytaj dalej Kalkulator Spożywczy VITME w prestiżowym portalu publicystycznym Journal of NutriLife